Beslenme ve Zayıflama
Uzmanı Diyetisyenler
Ayrıntılı Arama

Diyetisyen Erkan Yavuz

Site Adı: Diyetisyen Erkan Yavuz
Kategori: Alanya
Tıklanma: 27
Eklenme: Nov 23, 2011
Diyetisyen Erkan Yavuz, Alanya.

Adres: Küçük Hasbahçe Mah. Çevre Yolu Üzeri Yavuz Sitesi B blok Kat 3 Daire 4 (İstikbal Centrum Yanı) Alanya - Antalya.
Telefon numarası: 0242 522 00 75

Özgeçmişi ve uzmanlık alanları:
Diyetisyen Erkan YAVUZ, 03.01.1984 tarihinde Alanya’da doğdu.Ortaokul ve lise eğitimini Alanya A.M.E. Anadolu lisesinde tamamladı. 2003 yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde üniversite eğitimine başladı.
2.ve 3.sınıfta Alanya Devlet Hastanesi’nde Diyet Polikliniğinde gönüllü staj, 3. sınıfta KAYSERİ- G.Osmanpaşa Sağlık Ocağında yaz stajı yaptı.
Üniversite eğitiminin son yılında Erciyes Üni. Gevher Nesibe Tıp Fakültesi Hastanesinde süt çocuğu, adölesan, yenidoğan, intaniye, cerrahi, onkoloji servislerinde yaptığı anne ve çocuk beslenmesi stajlarını ve yine aynı dönem içerisinde aldığı psikiatri,cerrahi,dahiliye,endokrinoloji,dermatoloji, ortopedi servisleri,nütrisyon ünitesi onkoloji,nefroloji ve kalp hastanesindeki hastalıklarda diyet (yetişkin beslenmesi) stajını başarıyla tamamlamıştır. Yine aynı dönemde Kayseri ili içerisindeki geriatri merkezi,Boydak İlköğretim Okulu,Ted Koleji, Erciyes Üni. personel yemekhanesi, Erciyes Üni. Tıp Fakültesi hastanesi mutfağında kurum stajlarını başarıyla tamamlamıştır.
Elektif stajını Alanya Devlet Hastanesinde yaptı.
Kurulduğu andan itibaren üyesi olduğu Erciyes Üni. Sağlıklı Yaşam Kulübünün bir çok etkinliğinde faal olarak yer alan Erkan YAVUZ,20 Haziran 2007 tarihinde Erciyes Üni. Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.
V.Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi, 42. Uluslar Arası Diyabet Kongresi, Çocuk Beslenmesi Kursu, Obezite Diyetisyenliği kursu, Yetişkinlerde Ağırlık Yönetimi Sertifika Programı gibi pek çok seminer ve kongreye dinleyici olarak katılmıştır.Ayrıca I. Ulusal Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kongresinin gerçekleştirilmesinde gönüllü olarak hizmetler vermiştir.
‘Geçmişten günümüze Türk Mutfağı’, ‘Anne sütü ve bebek beslenmesindeki önemi’ ve ‘Kayseri ili 1. lig futbolcularının besin-sıvı tüketiminin saptanması’ konulu araştırmaları ve yayınları bulunmaktadır.
Not
  •  

Not: 0.00/10 (0 ) 

Yorumlar

 

 


 karekter hakkınız kaldı

captcha

 

Reklamlar
istatistik
TOPlist