Beslenme ve Zayıflama
Uzmanı Diyetisyenler
Ayrıntılı Arama

Diyetisyen Aysen Arıcan

Site Adı: Diyetisyen Aysen Arıcan
Kategori: İstanbul
Tıklanma: 126
Eklenme: Nov 23, 2011
Diyetisyen Aysen Arıcan; İstanbulda diyet, sağlıklı beslenme, kilo yönetimi (kilo verme -zayıflama ve kilo alma) ve light mutfak - diyet yemekleri konularında danışmanlık yapmakta ve bilgilerini çeşitli yayınlarda ve platformlarda paylaşmaktadır.

Özgeçmişi:
1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Diyetisyen Aysen Arıcan, Nutra Slim Zayıflama Merkezi’ nde Diyetisyen ve Bakırköy Ota Slim Zayıflama Merkezi’ nde Yönetici-Diyetisyen olarak çalışmasını takiben 2000 yılından S.B. Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi’ nde Poliklinik, Klinik ve Mutfak çalışmalarından sorumlu Yönetici - Diyetisyen olarak çalışmaya başladı.

2007 yılı başında hastanedeki görevinden ayrılan Diyetisyen Arıcan Diyetistanbul için çalışmalar yapmaya başladı. Diyetisyen Arıcan ayrıca konsultan diyetisyen olarak çeşitli kliniklerde çalışmalarını sürdürüyor. Diyetisyen Arıcan, 2002–2004 ve 2004 – 2006 dönemlerinde Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanlığı görevlerinden sonra Mart 2006 – Mayıs 2007 tarihleri arasında Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Diyetisyen Arıcan, diyetisyenlerin DİYETİSYENİN SESİ gibi iletişim gruplarının yönetim ekibinde yer alıyor ve sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında bazı dergi ve web sitelerine içerik desteği veriyor.

Dieytisyen Aysen Arıcan'ın kurumsal danışmanlık kapsamında hizmet verdiği firmalar arasında Tetra Pak Türkiye, Hard Line Nutrition, Erpiliç, Bayer, Abdi İbrahim İlaç başta olmak üzere çok sayıda firma bulunuyor. FMV Işık Okulları, Çevre Koleji, Bursa Emine Örnek Koleji, Arel Koleji, Yeşilyurt Spor Kulübü, Galatasaray, Fenerbahçe ve Enka Spor Kulüplerinde yüzen 10 – 18 yaş arası çok sayıda genç Arıcan’ın beslenme ve diyet danışmanlığı verdiği sporcular arasında yer alıyor. Beslenme iletişimi konusuna özel olarak eğilen Diyetisyen Aysen Arıcan, beslenme ve diyet konusunda birçok internet sitesinde ve dergide beslenmenin uzmanı diyetisyen olarak halkın sorularını yanıtlıyor, köşe yazarlığı yapıyor. Yeditepe Üniversitesi Beslenme Diyetetik Bölümü'nde (BDB) 2010-2011 akademik yılı itibariyle sprocu diyetisyenliği dersi vermeye başlayan Diyetisyen Aysen Arıcan, Bahçeşehir Üniversitesi-BÜSEM bünyesinde Artı Danışmanlık tarafından yürütülen Sağlık Koçluğu Sertifika Programı’nda Beslenme ve Diyet konulu dersi veriyor, Aktüel Eğitim Hizmetleri firmasının yürüttüğü Hamile Kampı Programı’nda eğitmen kadrosunda yer alıyor.

Ayrıca Beslenme ve Diyet Portalı için içerik hazırlayan ve yönetim ekibinde olan Diyetisyen Arıcan'ın 'Gebelik ve Emzirme Döneminde Beslenme' adlı bir kitabı bulunuyor.
Not
  •  

Not: 0.00/10 (0 ) 

Yorumlar

 

 


 karekter hakkınız kaldı

captcha

 

Reklamlar
istatistik
TOPlist