Beslenme ve Zayıflama
Uzmanı Diyetisyenler
Ayrıntılı Arama

Diyetisyen İpek Ağaca Özger

Site Adı: Diyetisyen İpek Ağaca Özger
Kategori: İstanbul
Tıklanma: 165
Eklenme: Nov 23, 2011
Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. İPEK AĞACA ÖZGER. Adres: Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesi Nispetiye Cad. Aydın Sk. No:1 Levent- İstanbul.

Özgeçmiş:
•04.04.1984 tarihinde Eskişehir’de doğdum. Liseden mezun olduğum 2002 senesinde ilk ve tek tercihim olan Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde üniversite eğitimime başladım.


•Yükseklisans eğitimime Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde devam etmekte olup; ‘Obez Bireylerde Duygu değişiklikleri ve Yeme Eğilimi İlişkisi’ konulu yükseklisans tezimi hazırlama sürecindeyim.


•Üniversite (Lisans) eğitimim sırasında pek çok hastane ve kurumda stajlar yaptım. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda ilköğretim dönemi çocuklarına ‘Beslenebilirim’ programı kapsamında ‘Yeterli ve Dengeli Beslenme’ üzerine gönüllü olarak dersler verdim. Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri, Eskişehir Devlet Hastanesi, Ankara SSK Dışkapı Çocuk Hastanesi, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastanesi, Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi, Numune Hastanesi, Diyetistanbul Beslenme Danışma Merkezi ve VKV Amerikan Hastanesi’nde hastalıklarda beslenme, çocuk beslenmesi, kurum beslenmesi, özel durumlarda beslenme üzerine stajlarımı yaptım.


•‘Beslenme Davranış Bozuklukları ve Diyet Tedavisi’ konulu lisans bitirme seminerim ve ‘Bitkisel steroller hakkında diyetisyenler ve kardiyologların bilgilerinin değerlendirilmesi ve görüşlerinin alınması’ konulu lisans bitirme tezim bulunmaktadır.


•2007 tarihinde mezun olduktan sonra Diyetistanbul Beslenme Danışmanlık bünyesinde yayıncılık üzerine çok çeşitli çalışmalar yaptım. Kişilere ve kurumlara sağlıklı beslenme danışmanlığı, kreş ve huzurevlerine menü planlama danışmanlığı verdim. Ayrıca; çeşitli kurumlara ve firmalara özel boşür ve içerik hazırlama gibi uzman danışmanlığı da yaptım.


•2008 senesi itibariyle Memorial Okmeydanı Hastanesi’nde ve Etiler Memorial Polikliniği’nde poliklinik diyetisyeni ve klinik diyetisyeni olarak çalıştım. Çok çeşitli sağlık sorunlarında (Karaciğer transplantasyonu sonrasında, Böbrek transplantasyonu sonrasında ve diğer cerrahi müdahalelerde, Karaciğer ve Böbrek hastalıklarında, Diyabet, Kalp hastalıkları’nda vb. diğer kronik ve çeşitli metabolik hastalıklarda, Obezite’de, çocuk hastaşlıklarında, vb. ) tedaviye ek olarak kişiye özel diyet tedavisi uygulayarak klinikte yoğun çalışmalarım oldu. Poliklinikte obezite tedavisi ve kilo kontrolü ağırlıklı çalışmalar yaptım.


•2010 senesinde Dora Hastanesinde Beslenme ve Diyet polikliniğini kurarak kurucu Diyetisyen olarak poliklinik ve klinik üzerine çalışmalarıma devam ettim. Temmuz 2010’da hastanedeki çalışmalarıma son verdim. Mart ayına kadar Fulya Femina’da ofisimde çalışmalarıma devam ettim.

•Şuanda 1 Mart 2011 itibariyle hizmet vermekte olan Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesinde danışanlarımı takip ediyorum. Kişiye özel diyet programı planlayarak kişilerde sağlıklı beslenmenin alışkanlık haline gelmesini amaçlıyorum.


•Kişiye özel beslenme programı ile sağlıklı ve kalıcı şekilde kilo vermek, kilo almak, kilo kontrolünü sağlamak, sağlıklı beslenme danışmanlığı, gebelik ve emziklilik dönemine özgü beslenme, hastalıklara yönelik beslenme tedavisi, çocuk ve ergen beslenmesi, vb. üzerine çalışmalarıma devam ediyorum. Firmalara broşür ve web sitesi içeriği hazırlama üzerine danışmanlık; kreş, işyeri gibi çeşitli kurumlara menü planlama danışmanlığı vermekteyim.


•Yazı yazmaktan keyif alıyorum. Pek çok basın yayın organında düzenli olarak yazılarım yayınlanmış, hala yayınlanmaktadır. Eskişehir İstikbal Gazetesinde 1 yıl süreyle Sağlıklı Beslenme ve Diyet ile ilgili köşemde köşe yazılarım yayımlanmıştır. 2 yıl süreyle Sakarya Gazetesinde Pazar günleri köşe yazılarım yayınlanmıştır. Ayrıca daha pek çok gazete, dergi ve pek çok web siteye beslenme ile ilgili düzenli olarak yazılar yazmaktayım.


•Halka açık çok çeşitli fuar ve sempozyumlara katıldım ve halka beslenme ile ilgili çok çeşitli konularda sunumlar ve konferanslar yaptım.


•Ayrıca pek çok TV kanalında sağlık, vb. programlara ve haber bültenlerine uzman konuk olarak destek vermekteyim.
Not
  •  

Not: 0.00/10 (0 ) 

Yorumlar

 

 


 karekter hakkınız kaldı

captcha

 

Reklamlar
istatistik
TOPlist