Beslenme ve Zayıflama
Uzmanı Diyetisyenler
Ayrıntılı Arama

Diyetisyen Reyhan Yörümez

Site Adı: Diyetisyen Reyhan Yörümez
Kategori: Konya
Tıklanma: 454
Eklenme: Jan 17, 2009
Dyt.Reyhan YÖRÜMEZ (Diyetisyen Reyhan ÖZDEMİR) 25.09.1985 tarihinde Melikgazi - Kayseri de doğmuştur.

Ilk öğrenimini mahalle okulu olan Esentepe Mumcular Ilköğretim okulunda tamamlamış ve lise öğrenimini tamamlamak için kazandığı Sema Yazar Anadolu Lisesine başlamıştır. Sema Yazar Anadolu Lisesini 2003 yılında iyi derecede Almanca bilgisi ve okul birinciliğiyle bitirmiştir.

Lise öğrenimi bitirdiği yıl Kayseri Erciyes Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Beslenme ve Diyetetik bölümüne girmiştir.

Üniversite öğrenimi boyunca Gevher Nesibe Tıp Fakültesinin onkoloji hastanesi, organ nakli ve diyaliz hastanesi, nütrisyon ünitesi, dermatoloji, kulak-burun-boğaz, ortopedi, kadın doğum ve jinekoloji, endokrinoloji, gögüs hastalıkları ve cerrahisi, sinir hastalıkları, yanık ünitesi, süt çocuğu, adolesan, yenidoğan matür, yenidoğan prematür, yenidoğan cerrahi, hastane mutfağı bölümlerinde ve bunların dışında da boydak ilköğretim okulu mutfağı, azık yemek fabrikası, kayseri özel sevgi hastanesi, ürgüp/nevşehir devlet hastanesi‘nde de başarılı staj uygulamaları yapmıştır.

Üniversite öğrenimi boyunca Gata Nütrisyon Kursu, Diyabet Diyetisyenliği ve 1. Ulusal Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kongresi Kurslarına katılarak ilgili konularda sertifikalar almıştır.

Kayseri/Melikgazi bölgesindeki eğitim-öğretim yapan ilköğretim okullarındaki çocukların beslenme durumunun değerlendirilmesi konusunda tez çalışması, gıda güvenliği ve gıda güvencesi konusunda seminer sunumu hazırlamıştır. 2007 eğitim-öğretim yılında Kayseri Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Beslenme ve Diyetetik bölümünden hem bölüm hem okul 1. si olarak mezun olmuştur.

02.09.2007 tarihinde evlenerek dünya evine giren Diyetisyen Reyhan YÖRÜMEZ 2007 eğitim-öğretim yılında birincilikle girdiği Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi bölümünde yüksek lisans yapmaya başlamıştır. Bir yıl yakın Mustafa Sait GÖNEN Özel Tedavi Merkezinde Endokriroloji ve Metabolizma hastalıları üzerinde beslenme danışmanlığı yapmaktıktan sonra Şuan Türk Diabet Cemiyeti Konya Şubesi Özel Konya Dahiliye Merkezinde çalışmaktadır.

Merkez Adı : Türk Diabet Cemiyeti Konya Şubesi Özel Dahiliye Merkezi - KONYA
Randevu Telefonu : 0332. 353 63 15 -16

Not
  •  

Not: 6.43/10 (7 ) 

Yorumlar

 

 


 karekter hakkınız kaldı

captcha

 

Reklamlar
istatistik
TOPlist