Beslenme ve Zayıflama
Uzmanı Diyetisyenler
Ayrıntılı Arama

Diyetisyen Zeynep Eyüboğlu

Site Adı: Diyetisyen Zeynep Eyüboğlu
Kategori: Samsun
Tıklanma: 524
Eklenme: Jan 17, 2009
Dyt. Zeynep EYÜBOĞLU
Diyetisyen ZEYNEP EYÜBOĞLU , 18.02.1984 tarihinde Trabzon Maçka ' da doğdu. 2002 yılında Samsun Milli Piyango Anadolu Lisesi’ nden mezun olup, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde üniversite eğitim hayatına başladı.
Eğitimi süresince Sodexho Ankara Yüce Koleji Kurum Mutfağı ve Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kafeteryaları'nda Toplu Beslenme Sistemleri ; Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ve Ankara Dışkapı SSK Çocuk Hastanesi’nde Çocuk Hastalıklarında Beslenme Tedavisi ; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ve Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi Diyet Polikliniği departmanında Yetişkin Beslenmesi ve Ankara Özel Güven Hastanesi’nde 6 haftalık elektif stajını tamamlamıştır. Ayrıca Samsun Doğumevi ve Çocuk Bakımevi Hastanesi’nde gönüllü olarak staj da yapmıştır. 4 Haziran 2007 tarihi ile Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden başarı ile mezun olmuştur.

Diyetisyen Zeynep EYÜBOĞLU ; bugüne kadar edinmiş olduğu bilgi ve birikimini, köşe yazarı olduğu Samsun Haber Gazetesi’nde haftalık sağlık ve beslenme ile ilgili yazılarıyla paylaşmaktadır. Ayrıca pediatriportali.com adresinde pediatri profesyonelleri kısmında Bebek ve Çocuk Beslenmesi ile ilgili gelen soruları da yanıtlamaktadır.

Dyt.Zeynep EYÜBOĞLU 'nun; Gestasyonel Diyabet ve Beslenme Yönetimi ve Diyabetik Hastalarının Beslenme Bilgi Düzeylerinin Saptanması ve Beslenme Tutumlarının İncelenmesi konularında bilimsel çalışmaları bulunmakta olup, mezuniyetinden sonra ANAKLİNİK Kadın ve Çocuk Sağlığı Merkezi'nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Adresi: Kale Mah. Kazımpaşa Cad. No:4 Samsun Merkez
Telefon: 0362 432 00 77

Not
  •  

Not: 8.20/10 (5 ) 

Yorumlar

 

 


 karekter hakkınız kaldı

captcha

 

Reklamlar
istatistik
TOPlist